Jak obejść blokowanie stron internetowych kasynem w Polsce

Obecnie polscy hazardziści coraz bardziej martwią się problemem blokowania. Zakaz obejmuje strony z serwisami hazardowymi, które w jakikolwiek sposób naruszają przepisy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Jednak często to właśnie te kasyna online są gotowe zaoferować swoim klientom najkorzystniejsze warunki. A więc jak obejść blokadę stron internetowych, jak uzyskać nieskrępowany dostęp do funkcjonalności zablokowanych platform. Przeanalizujmy podstawowe techniki omijania blokad.jak ominac blokade kasyno

Serwery DNS jako sposób na ominięcie blokowania

Jednym z najskuteczniejszych sposobów uzyskania dostępu do zablokowanego kasyna online lub bukmachera jest użycie DNS. Zasada ich działania jest dość prosta, zmieniają nazwy domen na adresy IP, a następnie przekierowują użytkownika na wybraną stronę. Zmiana serwera DNS na PC czy smartfonie nie jest taka trudna, poradzi sobie z tym każdy użytkownik.

Korzystanie z usług VPN

Inną, dość popularną metodą omijania blokowania jest korzystanie z usług VPN. Ich działanie ma na celu ukrycie adresu IP użytkownika, co pozwala uzyskać dostęp do dowolnej witryny. W sieci jest wiele płatnych i bezpłatnych usług. Jedna z najtańszych darmowych sieci VPN jest wbudowana w przeglądarkę Opera. Program działa zarówno w systemie Windows, jak i Linux. Jednak korzystając z VPN, warto wziąć pod uwagę, że prędkość połączenia internetowego będzie znacznie wolniejsza.

Omijanie metod oferowanych przez kasyna

Wiele kasyn online, które podlegają tej blokadzie, oferuje swoim użytkownikom sposoby na jej ominięcie. Najczęściej usługi techniczne wirtualnych zakładów hazardowych tworzą lustra. Pod tym pojęciem zwykle rozumie się kompletną kopię strony głównej, ale znajdującą się pod innym adresem. Gracze mogą uzyskać link do aktualnego serwera lustrzanego za pośrednictwem usługi wsparcia. Często można skontaktować się z obsługą kasyna nie tylko za pośrednictwem czatu na żywo, ale także za pośrednictwem poczty e-mail, telefonu infolinii lub kanału telegramu. Dodatkowo linki do działających stron są wskazane w promocyjnej liście mailingowej.

Innym skutecznym sposobem na ominięcie blokowania jest zainstalowanie aplikacji. Wiele nowoczesnych kasyn online oferuje swoim graczom darmowych klientów do pobrania. Oferowane są na komputery PC oraz urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Z reguły plik do pobrania można pobrać ze strony kasyna.