Rejestr zabronionych domen w Polsce

Rejestr zabronionych domen w PolsceZ 1 lipca 2017 roku na terytoria Republiki Polski działa państwowy rejestr domen zakazanych. Spis składa się z on-line kasyna i bukmacherów biur, które prowadzą działalność na terytoria kraju, lecz naruszają miejscowe ustawodawstwo i w ten sposób uważane za bezprawne.

Stworzenie rejestru zabronionych domen jest wynikiem poprawki do Prawa o ferwory grach, które wprowadziło państwowy monopol na nadanie zabawowych usług przez Internet.

Na organizację bukmacherów biur i reklamowych loterii państwowy monopol nie rozprzestrzenia się, jednak dla przeprowadzenia tego rodzaju działalności przez sieć trzeba pozwolenie ministerstwa skarbów. Kompanie, co nie dotrzymuje się reguły ministerstwa skarbów, włączają się do spisu rejestr stron zakazanych.

Że takie rejestr zabronionych domen?

Rejestr domen zakazanych – to spis bukmacherów biur, on-line kasyna, organizacji, co nadaje ferwory usługi, które nie zarejestrowały swoją działalność w kraju i nie otrzymały konieczną licencję od Ministerstwa skarbów. W praktyce, to cudzoziemskie organizacje, które nie płacą podatki w Polsce, lecz wszystko jedno orientowane na miejscowe audytorium.

Na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa finansów w otwartym dostępie można znaleźć „rejestr zabronionych domen”, w którym i są przelane placyki, zabronione na terytorium kraju.

Są które skutki wnoszenia strony internetowej do rejestru zabronionych domen

Kompanie, wniesione do rejestr domen, nie mogą na prawnych podstawach proponować swoje usługi ludziom, co znajduje się w Polsce. Za naruszenie ograniczeń na ich nakładają się wysokie finansowe kary, jak i na graczy, które czynią stawki na zabronionych platformach.

Wszystkie internety provider w Polsce zobowiązane zablokować wszystkie domeny, przelane w rejestr domen zakazanych. Oni zobowiązane zablokować stronę internetową w nurcie 48 godzin po pojawieniu placyka w rejestrze, a użytkowników, które пытаются zachodzić do on-line kasyna, перенаправить na stronę strony internetowej Ministerstwa Finansów, gdzie zamieszczono zawiadomienie o możliwej kryminalnej i fiskalnej odpowiedzialności za uczestnictwo w bezprawnej grze.

Prosta próba dostępu do strony internetowej, wskazanej w spisie rejestr domen, nie karze się prawem. Jednak za grę do zabronionych on-line kasyna nalicza się kara.

Jeśli że providerzy nie regulują dostęp do on-line kasyna, odpowiednio do spisu zabronionych domen, oni karzą się karą do 250 000 złotych.
ańki i portale, co zajmuje się pieniężnymi wypłatami, również są ograniczone zakazem na obsługę stron, co pojawia się w rejestrze zakazane domeny w Polsce. W nurcie 30 dni oni zobowiązane w całości zablokować transakcje na korzyść tej jaźni. W razie niewykonania wymogów, im zagraża kara do 250 000 złotych.

Zapisy do rejestr domen wnoszą się Ministerstwem państwowych skarbów. Kompanie mogą podać apelowanie na bezpodstawną rejestrację w ciągu 2 miesięcy z momentu włączenia swojej nazwy domeny do spisu, i u kompetentnego ministra jestem 7 dni na rozpatrzenie ich zapotrzebowania.

Niektórzy bukmacherzy пытаются przechytrzyć rejestr, okresowo zmieniając swoją domenę, i poddając swoich klientów ryzyku być ukarane. Czasami w rejestr domen zakazanych można znaleźć dziesiątki domen, którymi posiada jeden i tenże bukmacher.

Jak korzystać rejestrem?

Ministerstwo skarbów publikuje rejestr domen na stronie internetowej dangerous.mf.gov.pl.

W rejestrze są przelane wszyscy operatorzy, zabronione na terytorium kraju, a tak samo data ich trafienia do spisu. Na stronie jest poszukiwanie, w którym można wpisać nazwę bukmachera, żeby poznać, czy pracuje ten organizator ferworów gier bez pozwolenia.

W odpowiedzi opcja poszukiwania wyda relewantne wyniki. Jeśli poszukiwana domena wchodzi do ich liczby, a więc, on jest wniesiony do rejestru blokada stron. Jaźń, grająca przez taką witrynę, może być poddana administracyjnemu ukaraniu (odpowiednio do Prawa o ferwory grach), i, jeśli będzie udowodniono uczestnictwo w bezprawnych ferworach grach, on również może otrzymać dużą karę odpowiednio do „Kryminalny-podatkowego kodeksu”.

Blokowanie stron internetowych i spłat

Rejestr domen zakazanych pracuje w taki sposób, że informacja o każdym nowym elemencie w spisie automatycznie udziela się do systemów Икт telekomunikacyjnych kompanii (internetów provider) i dostawców płatniczych usług.

W nurcie 48 godzin providerzy muszą zablokować dostęp do strony internetowej, a bankowe oddziały otrzymują 30 dni na pełne blokowanie przeprowadzenia dowolnych transakcji z zabronioną stroną internetową.

Dodatkowo telekomunikacyjne kompanie muszą перенаправить użytkownika na rządową stronę internetową, gdzie są wskazane skutki zabawowej sesji na zabronionych stronach internetowych, wskazanych w rejestr domen.

Warto odznaczyć, że rejestr zakazane domeny w Polsce котируется i w innych europejskich krajach.

Według danych Ministerstwa skarbów (sprawozdanie Roland Berger, Przeciwdziałanie szaremu rynkowi, 2015-2016), blokada nielegalnych zabawowych stron internetowych również wykorzystuje się w: Belgii, Bułgarii, Danii, Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemcom, Portugalii, Rumunii, Litwie, Łotwie, Słowenii, Węgrom i Włochom.

Z kolei, blokowanie spłat odbywa się w: Belgii, Danii, Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemcom, Rumunii, a także w Litwie, Łotwie i Słowenii.

Czy działa rejestr zabronionych domen?

Według sprawozdania Ник „Надзор za zabawowym rynkiem” za 2019 rok, rejestr domen zakazanych rzeczywiście wywiera pozytywny wpływ na sytuację na zabawowym rynku.

Śledzeniem nielegalnych domen zajmuje się specjalistyczny pododdział celniczy-podatkowej służby Ополе, i ono czyni to rzeczywiście efektywnie. Tylko przed grudzień 2018 roku były rozewarło się blisko 5000 nielegalnych stron internetowych, co proponuje uczestnictwo w ferworach grach (na koniec października 2019 roku ich było więcej 8300).

Konkurencyjność stron internetowych z spisu rejestr domen znacznie obniżyła się przez nieobecność szybkich i bezpiecznych sposobów opłaty. Rośnie i orientacja ludzi – gracze dowiadują się o prawodawczym ukaraniu za grę na nielegalnych stronach internetowych.

Według sprawozdania NIK, z momentu wstępu do siły poprawki do Prawa o ferwory grach rozmiar nielegalnego zabawowego rynku w Polsce niewątpliwie zmalał, a dochody budżetu państwowego od organizacji legalnego zabawowego biznesu wezbrały. Co dotyczy samego bukmachera rynku, to w porównaniu z 2015 rokiem w 2018 roku koszt legalnego bukmachera rynku urósł z 543 mln do 3878 mln złotych, czyli do 7 razy.

Jednak, na daną chwilę cieniowy segment wciąż przewodzi.

Pożytecznie wiedzieć o rejestrze zabronionych domen

Na koniec, trzeba wydzielić kilka faktów o rejestr domen zakazanych, które pożytecznie arystokracja:

  • Rejestr domen jest stworzony po to, żeby graczom było lżejsze sprawdzić które strony internetowe zabronione na terytorium Polski.
  • Internety provider i dostawcy płatniczych usług zobowiązane blokować pracę nielegalnych bukmacherów biur.
  • Bukmacherzy, wniesione do rejestr domen zakazanych, są zabronione na terytorium Polski.

Gracze, co narusza prawodawcze akta i biorą udział w stawkach na zabronionych stronach internetowych, będą okładali karami.